poniedziałek, 13 marca 2017

TDD - To Do Development

Dziś o TDD ale z innej perpsektywy. I nie będzie to wpis o kolejnej aplikacji ToDo :)
Start w #dajsiepoznac wymaga "odrobiny" samodyscypliny i co ważniejsze odpowiedniego zaplanowania prac nad rozwijaniem projektu.

Godzina dla kodowania

Czyli mój pomysł na przetrwanie w DSP2017. Jedyna jednostka czasu dostępna w tygodniu poza weekendem. Czas po pracy poświęcam rodzinie - głównie dzieciom (to są te jedne z najbardziej zajmujących dzieci - czyli 8mc'y i 2 lata). Ten post zaczynam pisać o godz. 21:45. Max 23:00 muszę wylądować w wyrku aby ładnie o 06:00 wstać do pracy. Więc tego czasu jest naprawdę niewiele! A work-life balance musi być zachowany.

TDD - To Do Development


Siadając do mojej "godziny" mam już w głowie gotowy plan co dzisiaj wykonam. Są to nie duże rzeczy takie, które jestem w stanie wykonać w tym czasie. A to dorzucę jakiś nowy serwis, coś skonfiguruje, przeczytanie artykułu czy tutoriala. W tym czasie nie ma slack'a, wykopu i innych odskoczni - ma być maksymalne skupienie. Lista TDD powstaje automatycznie. Jest wynikiem tego co udało się zrealizować jak również idei, pomysłów o których myślę w drodze do/z pracy.

22:10 - koniec redagowania postu

Czas na herbatkę, kanapeczki i jakiś serialik ...


1 komentarz:

  1. Rzeczywiście, z dziećmi, z pracą i z DSP samodyscyplina to bardzo dobry pomysł.
    A propos dzieci:
    https://www.youtube.com/watch?v=Mh4f9AYRCZY

    Powodzenia ww DSP2017

    OdpowiedzUsuń